Exkluzívna kokosová masáž v SAMOI Thai Massages

Ešte pred začatím masáže, si masérka v špeciálnej nádobke, pod ktorou stále horí sviečka, nahreje kokosový olej a počas celej doby masáže ho udržuje zohriaty. Najdôležitejším prvkom masáže, je dodržanie správneho postupu.

Kokosový olej

Tento typ masáže vedie k celkovému uvoľneniu, odbúraniu stresu, blokád a škodlivých látok z tela a harmonizuje prúdenie energie v celom tele. Masáž sa vykonáva na špeciálnej posteli a klient má na sebe len jednorázové spodné prádlo.

Výhoda kokosového oleja je aj v tom, že olej sa rýchlo vstrebáva do pokožky a nezanecháva pocit mastnoty. Účinok tejto masáže okamžite pocítite na všetkých úrovniach, či už telesnej, duševnej i energetickej. Na telesnej úrovni pocítite zbavenie sa akejkoľvek bolesti a svalového napätia, uvoľnia sa všetky kĺby, svalstvo i šľachy. Vôňa oleja je veľmi upokojujúca, preto okamžite prestanete premýšľať nad všetkými problémami a Vaša myseľ ostane úplne čistá. Jednoducho povedaná, bude Vám dobre na tele aj na duši. Dosiahnete vnútorný pokoj a aspoň na 90 minút doprajete svojmu telu luxus a terapiu akú si zaslúži.

kokosová masáž

Počas celej doby masáže je telo prikryté osuškou a masérka odkrýva len tú časť tela, ktorú práve masíruje. Masérka ako prvé jemne umyje chodidlá a prikryje ich uterákom. Následne si na ruky naleje rozohriaty olej a začína  masírovať. Od končekov prstov prechádza po celom chodidle, cez lýtka až na stehná. Postupne strieda rôzne techniky, najskôr pocítite tlak prstov, ktorými prechádza postupne najskôr na lýtku, potom na stehne, následne masíruje celou plochou dlane. Tento postup pár krát zopakuje, potom prikryje nohu osuškou a začína masírovať tlakom cez ňu. Pri tlakovej technike používa terapeutka celú svoju hmotnosť, pracuje celým svojím telom. Je veľmi dôležité, aby celá procedúra prebiehala plynule, v určitom tempe. Celý postup zopakuje aj na druhej nohe. Postupne prejde po chrbte, pozdĺž celej chrbtice až k rukám, ktorým tiež venuje maximálnu pozornosť od ramien až po končeky prstov na rukách, cez všetky ich články. Keď je celé telo premasírované, prejde ku krku a krčnej chrbtici, všetko stále v ľahu.

Po ukončení masírovania v polohe na bruchu, vás masérka požiada, aby ste sa otočili a celý proces zopakuje aj s tejto strany. Opäť začína pri prstoch na nohách, prejde cez celé nohy, ruky, prsty až ku krčnej chrbtici. Špeciálnu pozornosť venuje hlave, premasíruje čelo, temeno, vrch hlavy, proste úplne každý kúsok. A to všetko v ľahu.

Keď ukončí masírovanie požiada Vás, aby ste si sadli, kokosový olej vymení za eukalyptový a začne opäť masírovať chrbát, pozdĺž chrbtice a počas toho Vás požiada o asistenciu, keďže počas tejto časti začína s naťahovacou technikou. Najskôr pravá strana, potom ľavá a nakoniec celé telo. Týmto pohodlným naťahovacím cvičením ukončí celú masáž, úctivo sa poďakuje, pokloní a odchádza.