Thajské masáže

V našom salóne SAMOI Thai Massages v Bratislave vykonávajú thajské masáže rodené thajské masérky. Thajčania majú  predsa len bližšie k tejto forme masáži ako my Európania. Thajčania začínajú s thajskými masážami často už v rannej mladosti a neskôr absolvovaním škôl zdokonaľujú svoje schopnosti. 

Thajské masáže využívajú skúsenosti viac než dva a pol tisíc rokov staré. Tradičné masáže sa úplne líšia od európskych masáží. Opierajú sa o teóriu energetických dráh, meridiánov, ktorými ľudská energia v tele preteká.

Je vhodná pre všetkých, ktorí tužia po hlbokej relaxácii, uvoľnení stresu a zvýšení pružnosti svojho tela ako aj pre tých, ktorí si chcú udržať, alebo zvýšiť svoju kondíciu.

Benefity thajskej masáže

  • úľava od stresu a napätia v svaloch
  • úľava od bolesti
  • zvýšenie flexibility a rozsahu pohybov
  • zmiernenie porúch krvného obehu
  • detoxikácia vnútorných orgánov

 

Thajská masáž odstraňuje bolesti chrbtice, stimuluje krvný obeh, uvoľňuje energetické blokády, zlepšuje vylučovanie odpadov z tela, uvoľňuje napätie a stuhnutie svalov a kĺbov, zbavuje pocitu únavy.

historia a masážne body

V sekcii služby nájdete všetky druhy masáží, ktoré u nás poskytujeme.

Chronológia vzniku Thajskej masáže

Vznik Thajskej masáže

Thajská masáž vznikla pod vplyvom kultúrnej sféry, tradičnej medicíny indickej, čínskej a juhovýchodnej Ázie.  Prvé známky o thajskej masáži pochádzajú zo 17. storočia z pálijských spisov théravádovej školy budhizmu.  V 19. storočí sa spojili rôzne metódy a tradície z celého kráľovstva. Aj dnes v Thajsku existujú v jednotlivých regiónoch rôzne teórie thajských masáží.