Thajská reflexná masáž chodidiel

Thajská reflexná masáž chodidiel

Thajská masáž chodidiel spočíva v stimuláciu reflexných bodov na nohách. Je možné urobiť ju komplexne, ale aj sa zamerať len na určitú oblasť, ktorá Vás momentálne trápi.

Na chodidlách sa nachádzajú nervové zakončenia všetkých orgánov ľudského tela, tak ako je to zakreslené na nasledujúcom obrázku.

Reflexná masáž chodidiel sa vykonáva pomocou rúk, prstov, taktiež len pomocou palcov, kĺbov prípadne špeciálnou drevenou paličkou, ktorá je natretá krémom alebo masážnym olejom.

Thajská reflexná masáž chodidiel, je veľmi starou liečebnou procedúrou, ktorá sa v Thajsku využíva k liečeniu už od pradávna. U nás sa stáva veľmi populárnou, len v posledných rokoch, nakoľko sa tajomstvo thajskej reflexnej masáže bolo prísne strážené budhistickými mníchmi v thajskom kráľovskom paláci a tradovalo z generácie na generáciu. Thajská reflexológia chodidiel v je staroveké liečebné umenie, ktoré v sebe ukrýva prvky čínskej tlakovej masáže Tui Ina, japonského Shiatsu a indickej Ayurvédskej jógy.  Práca s nohami, predkoleniami a kolenami je stará viac ako 2000 rokov,  už vtedy sa využívala na uvoľnenie zablokovanej energie a navrátenie pocitu rovnováhy a vnútornej pohody tela.
Najväščou školou, kde sa maséri učia umeniu thajskej reflexológie chodidiel, je Wat Pho Thai Traditional Massage School v Bankoku, ktorá sa nachádza v susedstve kráľovského paláca, odkiaľ toto umenie pochádza.

Podľa teórie akupunktúry a akupresúry sa na chodidlách nachádza až 7200 nervových zakončení, ktoré sú prepojené s orgánmi ľudského tela. V dôsledku toho sa thajská masáž chodidiel zameriava na stimuláciu týchto nervových zakončení, čím sa zároveň stimuluje aj funkcia vnútorných orgánov ľudského tela. Thajská reflexná masáž chodidiel, nemá žiadne vedľajšie účinky na ľudský organizmus.

Výhody reflexnej masáže chodidiel

Staroveká thajská masáž nôh tzv. Nuad Pan Boran, je komplexnou liečebnou technikou, ktorá Vám poskytne relax, vnútornú rovnováhu a správnu cirkuláciu krvného obehu. Je známa ako terapia, ktorá vedie k celkovému zdraviu a vnútornému pokoju. Počas reflexnej masáže dochádza k rozptýleniu nahromadených kryštálov vápnika a kyseliny močovej ( čo je vlastne toxický odpad v našom tele ). Zástancovia tohto typu masáží, pravidelní užívatelia ale aj ľudia, ktorí ju len pár krát vyskúšali hovoria, že u nich došlo k automatickej úľave od stresu, úľave od bolestí chrbta, chronických bolestí, k eliminácii alergických prejavov, k vyliečeniu poruchy spánku, dny, migrény, artritídy, diabetes, k zlepšeniu stavu obličiek, zažívacích ťažkostí a mnohých iných závažných porúch a ochorení. V neposlednom rade samozrejme k získaniu vnútornej rovnováhy.

Pri stimulácii nervových zakončení dochádza k zvýšeniu prietoku krvi a živín v organizme, čo má za následok zlepšenie zdravotného stavu, v mnohých prípadoch dochádza k úplnému vyliečeniu, prípadne eliminácii príznakov. Dochádza k posilneniu imunitného systému, k urýchleniu hojenia, telo sa zbaví stresu a dochádza tým pádom k nielen fyzickej ale aj k psychickej pohode a rovnováhe.

Ďalšie výhody:

  • Zlepšenie krvného obehu v chodidlách a nohách
  • Zlepšenie lymfatického systému
  • Posilnenie imunitného systému
  • Zlepšenie pružnosti
  • Úľava od stresu
  • Lepší spánok
  • Zlepšenie koncentrácie
  • Posilnenie mysle
  • Pocit pokoja a pohody

Ako prebieha thajská reflexná masáž chodidiel

Táto masáž je liečba, pri ktorej sa pracuje s dolnými končatinami, a zahŕňa fyzický strečing a masáž, ktorá sa zameriava na energiu. V celom našom tele sa nachádza 10 hlavných energetických línii od hlavy až k pätám. Počas masáže dochádza k stimulácii týchto línii a vďaka správnej technike dochádza k maximálnym pozitívnym výsledkom a teda k dosiahnutiu harmónia a rovnováhy v organizme, čo je tou správnou cestou k vyliečeniu.
Masáž sa vykonáva zväčša v sede,  klient sa usadí na lehátko, ideálne je zvoliť si voľný ležérny odev, ktorý je možné vyhrnúť si až do oblasti nadkolenia, a všetko o všetko ostatné sa postará profesionálne vyškolený masér/ka.

Komu sa neodporúča thajská reflexná masáž chodidiel

Reflexná terapia sa neodporúča v prípade ak trpíte závažným srdcovo cievnym ochorením, alebo Vás trápia veľmi vážne zdravotné problémy, v tehotenstve, počas doby menštruácie, pri vysokej horúčke, pri infekčných ochoreniach a s plným žalúdkom.

Ak trpíte chronickými bolesťami, poruchami spánky, akútnymi ochoreniami, alebo len túžite po uvoľnení, harmónii a vnútornom pokoji, práve umenie thajskej reflexnej masáže, je pre Vás tým správnym riešením. Zverte sa do rúk profesionálov a užite si chvíľu relaxu a pohody u nás. Túto masáž nájdete v našich službach.